previous pauseresume next

قارچ شناسی پزشکی

مقدمه

ای خدایی که از بندگانت بسیار زود راضی و خشنود می‌شوی، ببخش بر بنده‌ای که جز دعا و تضرع به درگاهت مالک چیزی نیست که تو هرچه خواهی می‌کنی. ای که نامت دوای دردمندان عالم و یادت شفای بیماران و طاعتت بی نیازی از هرچه در جهان است، ‌ترحم کن بر بنده‌ای که سرمایه اش امید به تو و سلاحش اشک دیده است.ای بخشنده کامل‌ترین نعمت،‌ای دفع کننده بلا و مصیبت، ای نور دل‌های وحشت زده در ظلمات، ای دانای بدون تعلیم علم از ازل تا ابد، درود فرست بر محمد (ص) و آل او و با من آنچه کن که لایق حضرت توست.

کتاب پیش رو مجموعه‌ای از نکات و مفاهیم کلیدی علم قارچ‌شناسی پزشکی را شامل شده که از چندین رفرنس معتبر فارسی و لاتین تألیف گردیده است. با توجه به تعدد کتب قارچ شناسی فارسی و لاتین و هزینه‌های سنگین برخی از آن‌ها، تمام تلاش ما بر آن بوده است تا مجموعه‌ای تقریبا کامل از نکات و مفاهیم قارچ شناسی پزشکی و نیز برخی از تازه‌های علم قارچ شناسی در قالب کتابی نه چندان سنگین و هزینه‌بر، به قلم تحریر درآوریم. این کتاب می‌تواند شما را در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی تا دکترییاری نماید، با این وجود خالی از ایراد و اشکال نبوده و امید است بانظرات ارزنده خود ما را در جهت هرچه بهتر شدن این کتاب در چاپ‌های پیش رو یاری نمایید.

در پایان این کتاب را تقدیم می‌کنم به ساحت مقدس و نورانی امام عصر (عج) و از تلاش پدر و مادر و تمام کسانی که مرا در تهیه و تدارک کتاب یاری نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم. امید است دعای خیر شما عزیزان در حق این حقیر مستوجب رضای پروردگار باری تعالی گردد.