previous pauseresume next

کتابنامه انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

پیشگفتار

بی‌شک بهره‌گیری از منابع مرجع همچون نمایه‌نامه‌ها، دانشنامه‌ها و کتابنامه‌ها یکی از ابزارهای بی بدیل پژوهش و تتبع در هر رشته از علوم و دانش بشری به شمار می‌رود. هر چند امروزه با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و در اختیار گرفتن موتورهای جستجو بازیابی اطلاعات به ویژه در بستر شبکه جهانی اطلاعات (اینترنت) به امری مرسوم و متداول بدل گشته، لیکن هنوز نمی‌توان آن را جایگزین مطلق منابع چاپی به خصوص آیار قدیمی تر دانست.

جمع‌آوری و دسته‌بندی مجموعه کتبی که در طی بیست سال توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به طبع رسیده‌اند تلاشی در جهت فراهم آوردن مرجعی برای پژوهشگران و نیز حفظ و معرفی سوابق دو دهه کوشش مجموعه همکاران انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بود که به لطف خداوند منان و به همت کارشناسان ارزنده اداره انتشارات دانشگاه در مدت مسؤولیت این حقیر تحقق یافت.

در پایان بر خود لازم می‌دانم از توجه و اهتمام ارزنده  استاد دانشمند، جناب آقای دکتر مهدی نعمت‌بخش که هم به عنوان مدیر مسئول انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هم در مقام معاونت پژوهشی دانشگاه، پشتوانه انجام این خدمت بوده، از طرف خود و سایر همکاران و دست‌اندرکاران تهیه این اثر، قدردانی نمایم. امید آن دارم که این اثر و سایر آثار مشابه به نحو مؤثری دستمایه پژوهشگران ارجمند عرصه سلامت قرار گرفته و از این رهگذر در تولید علم و نتایج عینی و عملی آن برای هم‌وطنان و هم‌نوعان عزیز مثمر ثمر واقع گردد.

 

رئیس اداره انتشارات دانشگاه

دکتر آرش زاهد

پاییز ۱۳۹۵